STORIES for CHILDREN by Sister Farida

(www.wol-children.net)

Search in "Turkish":

Home -- Turkish -- Perform a PLAY -- 170 (Halloween - without me 2)

Previous Piece

TİYATRO OYUNLARI -- bu oyunları başka çocuklara oyna!
Çocukların oynaması için tiyatro oyunları

170. Cadılar Bayramı-Ben Katılmıyorum 2


Jane: “Ben Cadılar Bayramı’nın çok eğlenceli bir kutlama olduğunu sanıyordum. Korkunç yaratıkların kılığına girerek insanları korkutmak güzel bir şey, diye düşünüyordum. Ama anladım ki, bu, Şeytan’a tapınmak anlamına geliyormuş. Artık böyle kutlamalara katılmıyorum.”

Jane, artık Cadılar Bayramı’na katılmamaya karar veren tek kişi değil.

Mark: “Artık Frankenstein’lı (Frankın-ştayn diye okunuyor) pizza ya da hayaletli kurabiyeler yemiyorum. Kanlı örümcek çorbası mı? Ööö! Mide bulandırıcı!”

Kız: “İngilizce dersinde bugün sadece Cadılar Bayramı hakkında konuşuldu. Babam öğretmene bu bayramın kökeninin paganların kutlamalarına dayandığını anlattı. Bu tip şeylerde görünmeyen güçler rol oynuyorlar. Öğretmenim bu konunun işlendiği günlerde İngilizce dersinden muaf tutulmama izin verdi.”

Acaba Florian neden Cadılar Bayramı’nı kutlamak istemiyor?

Florian: “Ben Tanrı’ya inanıyorum ve O ne derse onu yapıyorum.”

Kutsal Kitap’ında Yassa’nın Tekrarı, 18. bölüm, 9. ayeti oku:

Florian: “...oradaki ulusların iğrenç törelerini öğrenip uygulamayın.”

Tanrı, sevgidir. O bizi sevdiği için uyarıyor. O’nun yasaları iyidir. Tanrı’nın dediklerini yapan, Şeytan’ın tuzağına düşmez.

Franziska: “Cadılar Bayramı’nın arkasında Şeytan’ın olduğunu bilmiyordum. Bunu bir el ilanında okudum ilk kez ve çok korktum. Şimdi herkese anlatıyorum. O el ilanını okulda da okudum. Öğretmenim okumama izin verdi. Bu bayramın gerçek anlamını daha önce bilmeyen tek kişi ben değilmişim meğer. Herkese bu bayramı kutlamadığımı söylüyorum. Dilerim daha çok kişi bunu söyler. Daha önceden bunun Şeytan’ın bayramı olduğunu bilseydim hiç katılmazdım.”

Belki sen de bilmiyordun ve bu gibi kutlamalara katıldın. Katıldığına pişman mısın? Korkmana gerek yok. İsa Şeytan’a karşı zafer kazandı. İsa’ya dua et, O seni duyar. Mesela şöyle dua edebilirsin:

Erkek: “Rab İsa, beni sevdiğin için sana çok teşekkür ediyorum. Lütfen daha önce Cadılar Bayramı’na katıldığım için beni affet. Bir daha hiç katılmayacağım. Ben seninle yaşamak ve Kutsal Kitap okumak istiyorum. Sana inanıyorum. Sen benim günahlarım için öldün. Bunun için teşekkür ederim. Amin.”

İsa böyle duaları hemen yanıtlar. Seni sevdiği için seni hemen o anda bağışlar. O’nu yaşamına alırsan hep seninle birlikte kalır. İsa seni korumak istiyor.

Şimdi Franziska gibi yap: Cadılar Bayramı’nın arkasında kimin olduğunu herkese anlat. Belki sana inanırlar ve onlar da Cadılar Bayramı’nı kutlamaktan vazgeçerler.


Konuşan kişiler: Anlatıcı, Jane, Mark, kız, Florian, Franziska, erkek

© Copyright: CEF Germany

www.WoL-Children.net

Page last modified on May 30, 2018, at 01:49 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)