Home
Links
Contact
About us
Impressum
Site Map


YouTube Links
App Download


WATERS OF LIFE
WoL AUDIO


عربي
Aymara
Azərbaycanca
Bahasa Indones.
বাংলা
Български
Cebuano
Deutsch
Ελληνικά
English
Español-AM
Español-ES
فارسی
Français
Fulfulde
Gjuha shqipe
Guarani
հայերեն
한국어
עברית
हिन्दी
Italiano
Қазақша
Кыргызча
Македонски
മലയാളം
日本語
O‘zbek
Plattdüütsch
Português
پن٘جابی
Quechua
Română
Русский
Schwyzerdütsch
Srpski/Српски
Slovenščina
Svenska
தமிழ்
Türkçe
Українська
اردو
中文

Home -- Albanian -- Perform a PLAY -- 165 (The secret place is taken 3)

Previous Piece -- Next Piece

DRAMAT – luajini për fëmijët e tjerë!
Drama për tu luajtur nga fëmijët

165. Vendi sekret është zënë 3


Ruth (e ngazëllyer): "Halla Margret, Z. Robinger më ftoi në kishë. E di që duhet t'i çoj binjakët e tua për një shëtitje të shtunën. A mundem? Të lutem thuaj po!"

Halla Margret: "Fatkeqësisht nuk do të funksionojë. I premtova zonjës Miller se do të luanit me mbesën e saj."

Ruth: "Por nuk dua! E urrej atë! Dua shkoj ku të dua unë!"

Halla Margret: "Ruth, shko në dhomën tënde. Mendova se kishe ndryshuar."

Ruth: "Nuk më intereson fare!" (tingulli i derës që mbyllet duke u përplasur)

Por Ruth-it i interesonte. Ajo u hodh në shtrat dhe qau me hidhërim.

Halla Margret: "Ruth, çfarë ke?"

Ruth (duke qarë me ngashërim): "U solla përsëri keq. A më do akoma Bariu i Mirë? Halla Margret, a mendon se do të më falë?"

Halla Margret: "Sigurisht, Ruth. Nëse të vjen vërtet keq dhe i kërkon Zotit Jezus falje, atëherë Ai do të të falë."

Ruth u lut. Dhe ajo i kërkoi hallës që ta falte gjithashtu. Pastaj e zuri gjumi me ndërgjegje të qetë dhe priste me padurim të nesërmen.

Ruth dhe Philip po planifikonin të shkonin në vendin e tyre të fshehtë në pyllin Ëilden.

Shumë herët motra dhe vëllai u nisën për atje, në vendin e tyre të fshehtë.

Kasollja e tyre në shkurre dukej si gjithmonë. Philip u zvarrit për ta hapur, por doli menjëherë.

Philip: "Është dikush brenda! Hej, dil jashtë! Kjo është kasollja jonë."

Terry: "Skam nevojë për këtë kasolle koti. Mund të bëj një më të mirë se kjo."

Një djalë me një këmishë të vjetër dhe pantallona të grisura doli nga kasollja e tyre. Ai ishte rreth dhjetë vjeç. Philip dhe Ruth e pëlqyen menjëherë. Terry u bë shoku i tyre më i mirë. Ata bënë piknikun e tyre me të dhe ai u tregoi atyre shumë sekrete të pyllit Wilden.

Terry mund të ngjitej si majmun. Asnjë pemë nuk ishte shumë e lartë për të.

Philip: "Prit, Terry! Mos shko më tutje! Ajo degë është shumë e hollë!"

(tingulli i thyerjes së degës) Më pas u thye dhe Terry ra në tokë. Dhe nuk lëvizte fare.

Philip: "Ruth, mendoj se është gjallë. Ti rri me të kurse unë po shkoj të kërkoj ndihmë."

Ruth ishte e frikësuar për Terry-in dhe u lut:

Ruth: "Zoti Jezus, të lutem mos lejo që Terry të vdesë. Dua t'i tregoj atij për Ty, në mënyrë që ai të bëhet një nga delet e Tua."

Më në fund erdhi ndihma. Me kujdes, Terry u vendos në një barelë dhe u dërgua në spital.

Philip: "Ruth, a beson se Terry do të vdesë?"

Do ta zbuloni në dramën tjetër.


Folësit: Autori, Ruth, Halla Margret, Philip, Terry

© E drejta e autorit: CEF Gjermani

www.WoL-Children.net

Page last modified on August 05, 2023, at 12:34 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)