STORIES for CHILDREN by Sister Farida

(www.wol-children.net)

Search in "Turkish":

Home -- Turkish -- Perform a PLAY -- 073 (Shock in the classroom 1)

Previous Piece -- Next Piece

TİYATRO OYUNLARI -- bu oyunları başka çocuklara oyna!
Çocukların oynaması için tiyatro oyunları

73. Sınıfta Yaşanan Şok 1


Okul tatili bitmişti. Ne yazık! Ama bu okul yılı öyle sıkıcı bir yıl olmayacaktı. İlkokulun öğrencileri sınıflarına göre sıraya girdiler. Çocukların üstünde eski moda kıyafetler vardı. O zamanlar herkes öyle giyiniyordu çünkü . O yaşlardaki bütün çocuklar gibi hepsi böbürlenmeyi çok seviyordu. Özellikle Jim havadan atmayı çok severdi. Söylediği her şeyi de yapardı.

Jim: “Yeni gelen öğretmene dikkat edin. Kendinden emin gibi görünüyor ama biz onun da hakkından geliriz. Ondan önceki üç öğretmeni nasıl da kaçırtmıştık! Bunun da sonu aynı.”

1.öğrenci: “Hiç kimse bizimle başa çıkamaz. Oysa biz ne kadar da uslu ve çalışkan öğrencileriz!” (herkes gülüyor)

2.öğrenci: “Öğretmen geliyor. Çabuk sınıfa!”

1.öğrenci: “Bizim okulumuza nasıl geldi abaca?”

2.öğrenci: “Müdür onu Tanrı’nın gönderdiğini söylüyor.”

Jim: “Onu da kaçırtmasını biliriz.” (herkes gülüyor)

(zil sesi)

Okul zili çaldı. Jim ve arkadaşları sınıfın en arkasında kendilerine yer buldular. Büyük bir heyecanla beklemeye başladılar. Öğretmen sınıfa girdi ve sevecen bakışlarla sınıfı inceledi.

Öğretmen: “Günaydın çocuklar. Sizinle iyi anlaşacağız. Eğer bu yılın iyi geçmesini istiyorsak iyi bir başlangıç yapmalıyız. Ayağa kalkın, dua edeceğiz.”

Dua etmek mi? Şaşkınlıktan öğrencilerin ağızları bir karış açık kalmıştı. Jim o kadar şaşırmıştı ki, hiç düşünmeksizin ayağa kalktı ve ellerini önünde birleştirdi.

Öğretmen: “Rab İsa lütfen bu yılı birlikte uyum içinde geçirmemizi sağla. Öğrencilerim için sana teşekkür ediyorum ve her birinin seni tanımasını diliyorum. Çünkü sen onları seviyorsun. Amin.”

Bunun ne anlama geldiğini öğrenciler anlamamışlardı. Ama öğretmenin duası yüreklerine işlemişti. Öğretmen onların İsa’yı tanımalarını istemişti, çünkü İsa onları seviyordu. Böyle bir şeyi o zamana kadar hiç duymamışlardı. Ama bunlar üzerine düşünecek fazla zamanları yoktu. Çünkü tam birinci şoku atlatmışlardı ki, ikincisi geldi. Hikayenin devamını gelecek sefere anlatacağım.


Konuşan kişiler: Anlatıcı, Jim, iki öğrenci, öğretmen

© Copyright: CEF Germany

www.WoL-Children.net

Page last modified on May 29, 2018, at 06:30 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)