STORIES for CHILDREN by Sister Farida

(www.wol-children.net)

Search in "Turkish":

Home -- Turkish -- Perform a PLAY -- 078 (Lou Ling decides)

Previous Piece -- Next Piece

TİYATRO OYUNLARI -- bu oyunları başka çocuklara oyna!
Çocukların oynaması için tiyatro oyunları

78. Lou Ling Kararını Veriyor


Bir zamanlar Çin’de yaşayan Lou Ling adında bir kız vardı. Lou Ling’in büyük bir sorunu vardı. Ev kapısının üstündeki rafta duran heykele baktı. Annesiyle babası ona bu tahta heykelin Tanrı olduğunu söylemişlerdi.

Böyle bir şey olamaz, değil mi? Gerçek Tanrı cennette, bu tahta heykel ise elle yapılmış, cansız bir nesneden başka bir şey değil. Heykelin elleri vardı, ama hiç kimseye yardım edemezdi. Ağzı vardı, ama konuşamazdı. Kulakları vardı, ama duyamazdı.

İnsanlar bu tahta heykele tapıyorlardı. Ona tapıp onu yücelten insanlar gerçekte Tanrı’nın böyle bir şeyi yasakladığını bilmiyorlardı: Senin Tanrın RAB benim, benden başka tanrılara tapınmayacaksın.

Lou Ling uzun uzun düşündü.

Lou Ling: “Rafta duran bu heykel gerçekten Tanrı mı?”

Gittiği Hristiyan okulunda, yaşayan gerçek Tanrı hakkında bir şeyler öğrenmişti. Okulda Tanrı’nın, Oğlu İsa’yı, insanların günahlarının bedeli olarak ölmesi için dünyaya gönderdiğini anlatmışlardı. İsa’nın öldükten üç sonra dirildiğini ve şimdi cennette olduğunu öğrendiğinde çok etkilenmişti. Kim haklı peki? Tanrı gerçekten kim? İsa mı, yoksa raftaki heykel mi?

Lou Ling: “Ne yapacağımı biliyorum: Heykeli bahçemize gömeceğim. Eğer canlanırsa o zaman onun gerçek Tanrı olduğunu anlayacağım.”

Lou Ling eline bir kürek aldı, bahçeye gitti ve tanrı heykelini açtığı çukura gömdü. Bu fikir çok hoşuna gitmişti. Yaptığından memnun, eve geri döndü. Aradan bir gün geçti. İkinci gün bahçeye, heykeli gömdüğü yere gitti, toprağı elleriyle kazıp heykel orada mı diye baktı. Evet, heykel hala oradaydı. Üçüncü gün sabırsızlıkla yine aynı yere gitti. Ancak tanrı heykeli hala cansız vaziyette koyduğu yerde yatıyordu.

Lou Ling: “Şimdi Rab İsa’ya inanıyorum. Çünkü O benim için öldü ve ölümden dirildi.”

Lou Ling doğru kararı verdi ve sık sık yaşayan Tanrı’nın kendisiyle birlikte olduğunu ve onu hiç terk etmediğini gördü.

Tanrı, Sözü’nde şöyle diyor:

“Senin Tanrın RAB benim. Benden başka tanrılara tapmayacaksın. Hiçbir şeyi benden üstün tutmayacaksın.”


Konuşan kişiler: Anlatıcı, Lou Ling

© Copyright: CEF Germany

www.WoL-Children.net

Page last modified on May 29, 2018, at 06:39 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)