STORIES for CHILDREN by Sister Farida

(www.wol-children.net)

Search in "Turkish":

Home -- Turkish -- Perform a PLAY -- 022 (Chariot of fire to heaven 7)

Previous Piece -- Next Piece

TİYATRO OYUNLARI -- bu oyunları başka çocuklara oyna!
Çocukların oynaması için tiyatro oyunları

22. Ateşten Araba 7


Bundan bir süre önce sana İlyas’ın aranmasından bahsetmiştim. Hatırlıyor musun? Kaybolması herkesin kafasını karıştırmıştı.

Anlatıcı: “Elişa, sen İlyas’ın en yakın arkadaşıydın. İlyas’ın nerede olduğunu biliyor musun?”

Elişa: “Evet, biliyorum.”

Anlatıcı: “Çok sevinçli görünüyorsun. Gerçekten çok meraklandım.”

Elişa: “İlyas’ın gitmek için nasıl cüppesini üstüne geçirdiğini dün gibi hatırlıyorum. Ben de onunla birlikte gitmeye karar vermiştim. O bunu istemiyordu, ama benden kurtulmayı da başaramamıştı. Yolda giderken peygamberler gördük. Bana dediler ki: İlyas’ın sadece bugün seninle birlikte olacağını biliyor musun?”

Anlatıcı: “Bunu duyunca üzülmüş müydün?”

Elişa: “Ben bunu zaten biliyordum. Onlara susmalarını söyledim. Doğuya doğru ilerlemeye devam ettik. Şeria Irmağı’na vardığımızda karşıya geçmek için tek bir köprü bile olmadığını gördük. O anda İlyas cüppesini katlayıp sulara vurdu. Birden sular ikiye ayrıldı ve kuru toprağın üzerinden yürüyerek karşıya geçtik.”

Anlatıcı: “Anlattıkların gerçek mi?”

Elişa: “Tabii gerçek. Ben de oradaydım! Tanrı’nın zayıf insanları kullanıp böyle mucizeler yapma gücü ve büyüklüğü beni hayran bıraktı. Yolumuza devam ederken Tanrı hakkında konuştuk. O sırada olağanüstü bir şey oldu. Ansızın gökten ateşten bir atlı araba geldi. İlyas’ın bu arabayla Tanrı’nın görünmeyen dünyasına gidişini şaşkınlıkla izledim. Arkasından ona seslendim, ama sonra onu göremez oldum. Tanrı İlyas’ı böyle olağanüstü bir şekilde gökyüzüne aldı.”

Anlatıcı: “Bu nedenle onu hiç kimse bulamadı. Bize bunları anlattığın için teşekkür ederiz Elişa. Böylece bu bulmaca çözülmüş oldu.”

Normalde yaşam ölümle sona erer. Ama sonuçta yaşamımızın nasıl ve ne zaman sona erdiği önemli değil; önemli olan öldükten sonra nereye gideceğimiz.

İlyas şimdi Tanrı’yla birlikte, çünkü Tanrı’yla birlikte yaşamıştı. Kutsal Kitap’ta bir yerde şöyle yazıyor: Oğul'a iman edenin sonsuz yaşamı vardır. Ama Oğul'un sözünü dinlemeyen yaşamı görmeyecektir.

Gelecek sefere Kaya’nın nasıl İsa’ya iman ettiğinden bahsedeceğim.


Konuşan kişiler: Anlatıcı, Elişa

© Copyright: CEF Germany

www.WoL-Children.net

Page last modified on May 28, 2018, at 03:34 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)