Home
Links
Contact
About us
Impressum
Site Map


YouTube Links
Spotify Links
App Download


WATERS OF LIFE
WoL AUDIO


عربي
Aymara
Azərbaycanca
Bahasa Indones.
বাংলা
Български
Cebuano
Deutsch
Ελληνικά
English
Español-AM
Español-ES
فارسی
Français
Fulfulde
Gjuha shqipe
Guarani
հայերեն
한국어
עברית
हिन्दी
Italiano
Қазақша
Кыргызча
Македонски
Malagasy
മലയാളം
日本語
O‘zbek
Plattdüütsch
Português
پن٘جابی
Quechua
Română
Русский
Schwyzerdütsch
Srpski/Српски
سِنڌِي‎
Slovenščina
Svenska
தமிழ்
Türkçe
Українська
اردو
中文

Home -- Bulgarian -- Perform a PLAY -- 055 (Innocent in jail 3)

Previous Piece -- Next Piece

ПИЕСИ – играйте ги пред други деца!
Пиеси, които могат да бъдат играни от деца

55. Невинен в затвора 3


Решетката на килията била силно затръшната. Надзирателят заключил и заминал. Йосиф останал сам. Невинен! Той бил направил правилното нещо и затова стоял в затвора. Някой може ли да проумее това?

Йосиф дълго размишлявал.

(за фон:тиха мелодия докато Йосиф мисли)
В ума си той виждал братята си. Преди много години те го продали като роб в Египет. Мразели го, само защото Бог казал, че ще го направи велик владетел.

В земята на пирамидите и фараоните, Потифар го купил за роб. Йосиф изпълнявал задълженията си добре. Потифар бил впечатлен-никога преди не бил имал такъв слуга. Всичко, което Йосиф правел, било много успешно. Нищо никога не се обърквало. Да ви кажа ли тайната? Бог бил с Йосиф и му помагал.

Потифар поставил Йосиф за началник на дома си и на земята. Йосиф бил много сериозен към работата си и много красив. Съпругата на Потифар се влюбила в Йосиф и искала той да се държи с нея като неин съпруг. Правилно ли е това? Божият закон казва: Не прелюбодействай. Това все още е така и днес, както е било и тогава. Йосиф слушал Бога и не извършил този грях.

Един ден съпругата на Потифар отново се опитала да изкуши Йосиф. Какво правите когато някой ви изкушава да направите нещо лошо? Бъдете като Йосиф: той избягал от греха.

Онази жена хванала Йосиф за дрехата му, но той се измъкнал от нея и побягнал за живота си. Той избрал да не съгрешава с жената на своя господар, но тя била разстроена и измислила начин как да навреди на Йосиф.

Когато съпругът ѝ се прибрал тя му казала, че Йосиф дошъл в стаята ѝ и се опитал да я насили. Когато тя извикала, той избягал, но оставил дрехата си. Това било нейното доказателство.

Потифар повярвал на лъжите на жена си и много се ядосал на Йосиф. Наредил да го хвърлят в затвора.

Но Бог бил с Йосиф дори и в затвора и затова тази история на свършва тук. Бог все още имал план за Йосиф, който дори самият Йосиф тогава не можел да разбере.

В следващия разказ историята на Йосиф продължава.


Участници: разказвач

© Copyright: CEF Germany

www.WoL-Children.net

Page last modified on August 07, 2023, at 01:01 PM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)